Konferencja VIIth Space Resources Conference Towards Artemis Generation - już 23-24.05.2024. Spotkanie ekspertów z różnych stron świata na AGH!

KGK space resources conference

Już niebawem, 23-24.05.2024, na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, odbędzie się konferencja naukowa Space Resources Conference Towards Artemis Generation. To już siódma edycja tego międzynarodowego wydarzenia, które z roku na rok przyciąga coraz więcej specjalistów.

Na AGH zjawią się naukowcy i praktycy z całego świata! Tegoroczna Space Resources Conference edycja będzie koncentrować się na tematyce "nowego kosmosu" oraz technologii kosmicznych. W trakcie trwającego dwa dni wydarzenia, nacisk zostanie położony na najnowsze odkrycia i osiągnięcia w dziedzinie eksploracji kosmosu oraz wykorzystania jego zasobów. Poruszona zostanie oczywiście tematyka programu Artemis. Skupimy się również na wpływie kosmosu na ludzkie życie oraz na badaniach dotyczących zrównoważonego wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

Sesje tematyczne:
Habitats, Bioastronautics & Life Support Systems | Lunar Navigation and Telecommunication | Astronaut Health for ARTEMIS generation | Space Architecture | ISRU and Additive Manufacturing in Space | Space Law & Management | Space Education – UNIVERSEH dedicated session + WORKSHOPS | Entrepreneurship and Innovations in Space Industry | Society and Space, Sustainability | Space Resources | Cybersecurity in Space | Deep Space Exploration | Space Structures and Materials Design and Operations | Space Robotics | Remote sensing and Earth Observation | Space Biology & Space Health | Student Session

Zapraszamy do udziału naukowców, praktyków, studentów, przedstawicieli firm i samorządów oraz pracowników administracji państwowej!

Więcej szczegółów oraz link do zapisów znajdziecie na stronie konferencji: https://spaceconf.org