Nasze i współpracujące z nami Koła Naukowe zdobywają główne nagrody na najważniejszych zawodach uniwersyteckich w tematyce technologii kosmicznych i robotyki na całym Świecie. Absolwenci, którzy w czasie studiów pracowali w kołach naukowych, dziś stanowią ważny element kadr sektora kosmicznego w Polsce i na Świecie.
SpaceTeam AGH został założony w 2021 roku i był pierwszym kołem, które powstało z ramienia Centrum Technologii Kosmicznych na AGH. W 2023 roku Koło wygrało międzynarodowy konkurs Over the Dusty Moon Challenge (Kolorado, USA), w którym zespoły studenckie prezentowały opracowane przez siebie systemy transportowe do przenoszenia regolitu księżycowego. System TOLRECON 2.0 stworzony przez studentów SpaceTeam AGH przetransportował ponad 50 kg materiału na odległość pięciu metrów i wysokość trzech metrów.
AstroBio AGH to grupa studentów, którzy od 2021 roku pogłębiają swoją wiedzę z zakresu astrobiologii. Ważną sferą działalności AstroBio AGH jest działalność popularyzatorska i edukacyjna, a także udział w projektach naukowych i biznesowych mających na celu tworzenie start-upów. Zespół studentek z AstroBio AGH z sukcesem zakończył kosmiczną misję analogową o nazwie DEMETER, badającą wpływ nowych środowisk i izolacji na organizm kobiety.
Koło naukowe SatLab AGH powstało w 2022 roku i zajmuje się projektowaniem i budową nanosatelitów o wadze nieprzekraczającej kilku kilogramów, a mimo to wyposażonych w innowacyjne ładunki badawcze. Wraz z CTK AGH koło realizuje projekt pierwszego polskiego studenckiego satelity obserwacyjnego, którego misją będzie m.in. monitorowanie terenów Polski w paśmie widzialnym oraz bliskiej podczerwieni w celu analizy dynamicznych zmian środowiska, które nastąpiły w ostatnich latach. Planowane jest, aby nasz pierwszy satelita został wyniesiony na orbitę rakietą nośną Falcon 9 od firmy SpaceX pod koniec 2024 roku.
Koło zajmuje się rozwijaniem technologii kosmicznych z szczególnym naciskiem na te związane z księżycem. Członkowie koła wygrali konkurs Experiment on the Moon organizowany przez firmę Orbital-Space. Nagrodą w konkursie jest wyniesienie eksperymentalnego ładunku na powierzchnię Księżyca. Członkowie koła rozwijają umiejętności z zakresu planowania misji księżycowych, oraz współpracy z firmami z sektora kosmicznego. Koło ma za zadanie rozwijać komponenty, które zostaną wykorzystane w ładunku księżycowym Lunaris, którego lot na księżyc planowany jest na rok 2025. Lunaris to 200 gramowy ładunek, który ma przeprowadzić badania interakcji regolitu księżycowego z materiałami wykorzystywanymi w przemyśle kosmicznym.
AGH Space Systems to studencki zespół konstrukcyjny działający od 2014 roku przy Akademii Górniczo - Hutniczej, zajmujący się rozwijaniem technologii przemysłu kosmicznego. Budujemy rakiety, łaziki marsjańskie, lądowniki planetarne, oraz gondole balonów stratosferycznych. Nasza pełna pasji i zapału praca zaowocowała wieloma sukcesami na arenie międzynarodowej, czego przykładem są zdobyte w 2019 i 2018 roku 2. miejsca w Spaceport America Cup, 1. miejsce w CanSat Competition w 2015 roku, 1. miejsce w Global Space Balloon Challenge w roku 2016 czy 2. miejsca w Indian oraz European Rover Challenge 2019. Zespół został też wielokrotnie doceniony na arenie krajowej.