Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia

Wydarzenia

Seminarium
Seminarium: ICEYE światowy lider w obszarze nowego kosmosu (New Space)
  • 18.03.2021

Seminarium: "ICEYE światowy lider w obszarze nowego kosmosu (New Space)"

 

Zapraszamy do udziału w seminarium naukowym z cyklu "Edukacja i badania w technologiach kosmicznych". Prelekcję pt. "ICEYE światowy lider w obszarze nowego kosmosu (New Space)" wygłosi Rafał Modrzewski,

Wydarzenie w formie zdalnej odbędzie się 13 kwietnia 2021 r. o godz. 15.00.

Rafał Modrzewski jest Prezesem Zarządu i współzałożycielem ICEYE. Od momentu powołania firmy wspólnie z Pekką Laurila, Modrzewski jest odpowiedzialny za nadzór nad rozwojem organizacji i realizację całościowej wizji ICEYE.

Modrzewski posiada znaczące doświadczenie w dziedzinie inżynierii SAR, a za pionierskie osiągnięcia ICEYE został wyróżniony w rankingu Forbes “30 under 30 Technology 2018”.

Przed założeniem ICEYE, Modrzewski badał innowacyjne produkty w VTT (Centrum Badań Technicznych Finlandii). Studiował Elektrotechnikę na Politechnice Warszawskiej, następnie kontynuował naukę w zakresie Radiotechniki i Inżynierii na Uniwersytecie Aalto, w Fińskim Espoo gdzie kierował zespołem obsługi danych pokładowych pracującym nad Aalto-1, pierwszym fińskim nanosatelitą.

Seminarium odbędzie się na platformie Centrum e-Learningu AGH. Aby wziąć w nim udział, należy się zalogować pod linkiem.

Stopka