Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

#SPACEMONTH w AGH

#SPACEMONTH w AGH

W ramach kosmicznego miesiąca w najlepszej uczelni kosmicznej w Polsce, organizujemy trzy wydarzenia, których celem jest promocja eksploracji przestrzeni pozaziemskiej, a także edukacja i networking w sektorze technologii kosmicznych.

Przez trzeci tydzień maja 2022, kosmos stanie się dominującym tematem w krakowskiej uczelni:

  • w dniach 19-20 maja 2022 odbędzie się V edycja Space Resources Conference;
  • 20 maja Studenci z całej Europy będą rywalizowali w ramach konferencji Diversity & Inclusion in the Space Sector;
  • z kolei w dniach 15-20 maja, przedstawiciele krajów partnerskich będą mieli okazję uczestniczyć w tygodniowej szkole letniej Summer School on Space Resources.

Celem majowych wydarzeń jest przedstawienie obecnego stanu wiedzy oraz postępu technicznego w obszarze górnictwa kosmicznego i space resources oraz praca w interdyscyplinarnych i międzykulturowych zespołach na różnymi zadaniami związanymi z misją na odległym ciele niebieskim. Nieocenionym elementem tych spotkań będzie integracja środowisk skupionych nad zagadnieniem eksploracji kosmosu, w tym surowców pozaziemskich.

Organizowane przez Centrum Technologii Kosmicznych wydarzenia gromadzą naukowców, w tym przedstawicieli wiodących światowych ośrodków w dziedzinie badań naukowych, przedstawicieli przemysłu, producentów aparatury badawczej i dostawców oprogramowania dla nauki oraz dla przemysłu, stanowiąc doskonałe forum dyskusji i wymiany opinii.

Więcej informacji na temat naszych wydarzeń znajdziecie Państwo w poniższych linkach:

V edycja Space Resources Conference

Diversity & Inclusion in the Space Sector

Summer School on Space Resources

Partnerem #SPACEMONTHAGH jest firma INPROGRESS.

Stopka